شرکت تعمیرات microwavefix

تیم تعمیرات مایکروویو با ارائه خدمات فنی، مشاوره ای و پشتیبانی بصورت شبانه روزی، تعمیرات صد در صد تخصصی بی عیب و نقص را توسط تکنیسن های با تجربه و با سابقه برای شما ارائه می دهد.این شرکت پشتیبان تعمیرات برندهای معتبری مانند سامسونگ و الجی می باشد. شما می توانید با یک تماس تعمیر ماکروفر ال جی و یا تعمیر ماکروفر سامسونگ خود را به ما بسپارید. گروه خدمات و پشتیبانی ما طبق استاندارد های نگهداری و خدمات محصولات و تعمیر و تعویض قطعات، دارای قیمت گذاری کاملا مقرون به صرفه و برآورد هزینه های حمل و نقل ارزان و ایمن می باشد. همچنین شناخته شده بعنوان فروشنده و تامین کننده قطعات کاملا اورجینال به همراه ارائه ضمانت نامه کیفیت قطعات و خدمات است. اعتبار نامه ما رضایت شما از تخصص فنی ماست.

خدمات برندها :

تعمیر ماکروفر سامسونگ

تعمیر ماکروفر ال جی

تعمیر ماکروفر دوو

تعمیر ماکروفر بوش

تعمیر ماکروفر کنوود

تعمیر ماکروفر پاناسونیک

منبع : panasonicrepair

چگونه مونتاژ بی متال را در ماشین ظرفشویی بررسی کنیم؟

چگونه مونتاژ بی متال را در ماشین ظرفشویی بررسی کنیم؟ کار خود را زمانی که در بسته است شروع کنید و پیچ‌های  جلویی که باید باز شوند را پیدا کنید. معمولاً، یک یا دو پیچ نزدیک چفت در وجود دارد، خود چفت را برندارید مگر اینکه لازم باشد. اکنون در را باز کرده و پیچ‌های  بالایی را باز کنید. در تصویر زیر پیچ‌های  دارای برچسب B در برخی از ماشین‌های  ظرفشویی، از پنل کنترل محافظت می‌کنند. با باز کردن پیچ‌های  بخش B شروع کنید و تلاش کنید که پنل کنترل را بردارید. پیچ‌های  راستای بالای در را نیز بررسی کنید.

اکنون پیچ‌های باقیمانده دو گوشه در (با برچسب A) را باز کنید. ممکن است چند پیچ دیگر نیز ممکن است نزدیک بخش پایین در وجود داشته باشد که را در قبال سازوکار لولای در محافظت می‌کند، باز کردن این پیچ‌‌ها معمولاً ضروری نیست. دقت کنید که پنل را بلند کرده و از در جدا کنید. پنل ممکن است سیم‌هایی داشته باشد که وصل باشند، بنابراین قبل از بلند کردن پنل، این موضوع را بررسی کنید. اگر پنل را نمی‌توان بالا آورد، دنبال پیچ‌های  دیگر باشید.

ظرف ماده شوینده را پیدا کنید. تصویر زیر نمای نزدیکی از ظرف ماده شوینده و مونتاژ بی متال را نشان می‌دهد. سبک دوگانه از سوئیچ بی متال برای هر ظرف ماده شوینده استفاده می‌کند. در این تصویر، ظرف ماده شوینده باز است. اگر این ظرف بسته باشد، بازوی اهرم (که بخشی از آن خارج از کادر قرار دارد)، به سمت پایین تاب خورده و در مونتاژ بی متال در جای خود قفل می‌شود.

ظرف ماده شوینده
ظرف ماده شوینده

پیش از تست کردن سوئیچ، تنظیم بودن مونتاژ را با بستن چفت ظرف ماده شوینده بررسی کنید. به کمک یک پیچ گوشتی کوچک، به آرامی‌فلز را فشار دهید تا ظرف مایع شوینده باز شود. برخی از مونتاژها را می‌توان تنظیم کرد. اگر تنظیم مونتاژ مشکلی ندارد، آن را خارج کرده و سوئیچ را تست کنید.

وایرها و اتصالات را علامت گذاری کنید تا بتوانید مجدداً آنها را وصل کنید. وایرها به کمک بست‌های ی به کانکتورها وصل شده اند. کانکتورها را محکم بکشید تا از ترمینال‌‌ها جدا شوند (وایر را نکشید). ممکن است نیاز باشد از دم باریک برای جدا کردن کانکتورها استفاده کنید. کانکتورها و ترمینال‌‌ها را از نظر فرسوده شدن بررسی کنید. اگر هر یک از آنها فاسد شده است، باید تمیز شده یا تعویض گردد.

کانکتورها
کانکتورها

از تست اتصالی یا مولتی متر برای بررسی اتصالی استفاده کنید. تنظیمات مولتی متر را روی X1 قرار دهید. هر میله را به یک ترمینال متصل کنید. اگر سوئیچ اتصالی داشته باشد، باید تعویض شود.

چگونه مونتاژ بی متال را در ماشین ظرفشویی بررسی کنیم؟

نمایندگی تعمیرات ارج

چگونه بازوهای اسپری را در ماشین ظرفشویی بررسی کنیم؟

مونتاژ پمپ/موتور، آب را از بالا تا بازوهای اسپری کننده پمپ می‌کند. نیروی آب موجب می‌شود که بازوها چرخیده و آب و مخلوط شوینده را به ظروف و طبقات شیشه ای اسپری شود. برخی از ماشین‌های ظرفشویی تنها یک بازوی اسپری در انتهای سینک دارند، برخی دیگر بازوی اسپری دومی ‌زیر یا روی طبقه شیشه ای دارند. برخی از ماشین‌های ظرفشویی نیز برج (تاور) اسپری دارند که از بازوی اسپری پایینی به سمت بالا می‌آید تا موج اضافی از آب را روی ظروف متمرکز نماید.

هشدار: پیش از هرگونه تلاش برای تست یا تعمیر، اصول ایمنی ما را مطالعه نمایید.

برای دسترسی به بازوی اسپری پایینی، طبقه ظروف پایینی را بردارید. به بازوهای اسپری رسیده و آنها را بگردانید. بازوها باید آزادانه بگردند. بازوی اسپری را از انتها به سمت بالا بکشید. باید بخش هایی روی بازو قرار داشته باشند که به شما اجازه دهند آنها را از جا بیرون بیاورید و بالا و پایین حرکت دهید. بررسی کنید که شکاف‌های بازوها مسدود نشده باشند. اگر آب از یک شکاف اسپری شود، ظروف اسپری آب کافی برای تمیز شدن کافی دریافت نمی‌کنند و نیروی آب هدایت شده به سمت در ممکن است موجب ایجاد نشت آب شود.

بازوی اسپری زیرین ممکن است برج (تاور) اسپری داشته باشد. اگر داشته باشد، بخش مرکزی آن را تا جای ممکن بالا بکشید، تاور گسترده می‌شود و سپس آن را رها کنید. تاور باید به نرمی‌بالا کشیده شده و رها شود. می‌توانید به صورت دستی پیچ تاور را باز کرده و بخش داخلی را از نظر وجود اشیا خارجی که ممکن است آن را مسدود نمایید، بررسی کنید.

رک شیشه ای فوقانی را تا جای ممکن بردارید تا به بازوی اسپری فوقانی دست پیدا کنید. مراحل فوق را برای بازوی اسپری زیرین تکرار کنید. بازوی فوقانی ممکن است مانند بازوی زیرین حرکت زیادی نداشته باشد.

منبع آب برای بازوی اسپری فوقانی در برخی از ماشین‌ها ممکن است لوله ای باشد که با بازوی اسپری در زمان بازگشت قفسه به عقب چفت می‌شود. مطمئن شوید که قفسه به درستی با لوله منبع تامین آب هماهنگ شده است.

در صورت نیاز، بازوی اسپری را می‌توان به منظور تعویض جدا کرد. (در صورت وجود) پیچ‌های تاور اسپری را با دست باز کنید و پیچ مرکز بازوی اسپری (در صورت وجود) را باز کنید. در غیراین صورت بازوی اسپری را بلند کنید تا جایی که بیرون بیاید. ترتیب و جای واشرها را به خاطر بسپارید. برای تمیز کردن، بازوی اسپری را درون آب گرم و با اسپری نیرومند در آب غرق کنید.

نکات مهم در مورد قطعات ماشین ظرفشویی

قطعات مختلف ماشین های ظرفشویی، هر یک برای امری طراحی و در داخل دستگاه تعبیه شده اند و حتی اگر وظیفه هر قطعه بسیار کوچک هم باشد، باید به این مطلب توجه داشت که نبود همین قطعه کم کار، می تواند اختلالات زیادی را به بار بیاورد. نه تنها یک تعمیرکار ماشین ظرفشویی، بلکه فرد استفاده کننده از این وسیله نیز باید مطالبی را در مورد این قطعات بداند. ممکن است در حین استفاده یا تمیز کردن ماشین ظرفشویی، ناخواسته منجر به آسیب به این قطعات گردد. ما در این مقاله، چنین مطالبی را بیان خواهیم نمود:

1-   شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که ماشین ظرفشویی چگونه می تواند دما را کنترل نماید؟. در داخل هر ماشین ظرفشویی، حسگرهای حرارتی وجود دارد که از زمان شروع به کار ماشین ظرفشویی تا پایان عملیات شست و شو، دمای آب و هوای داخل ماشین ظرفشویی را کنترل می کنند تا دما از حد مناسب خود کمتر یا بیشتر نگردد.

2-   در برخی از ماشین های ظرفشویی فن هوای گرم وجود ندارد لذا پس از اتمام کار حتما باید درب ماشین ظرفشویی باز شود. البته یکی از مهمترین نکات در تمیز کردن ماشین ظرفشویی، باز گذاشتن درب  پس از اتمام کار است حال خواه این ماشین ظرفشویی فن داشته باشد و خواه نداشته باشد. ولی در مورد ماشین های ظرفشویی بدون فن، این مورد حساس تر است.

3-   نکته جالب در مورد شستن ظزوف در ماشین ظرفشویی این است که قطعاتی در این دستگاه وجود دارد که تعیین کننده میزان شست و شو است. در این دشتگاه حسگرهایی وجود دارد که زمانی که آب شسته شده از روی ظروف جاری می شود، میزان تمیزی آب را کنترل می کند و تا زمانی که آب جاری شده تمیز نشود و هنوز کثیفی داخل آن وجود داشته باشد، دستور توقف شست و شو را نمی دهد. لذا این که ماشین ظرفشویی چگونه متوجه کافی بودن شست و شو شود، توسط این حسگرها تعیین می گردد.

4-   همان گونه که قبلا گفته ایم، المنت هایی در کف ماشین ظرفشویی وجود دارد که هم مسئول ایجاد هوای خشک در ماشین ظرفشویی برای خشک کردن ظروف هستند و هم این که دمای آب را بالا برده و آب گرم برای شست و شو و آبکشی ظروف را تامین می کنند.  پس همان گونه که متوجه شدید، المنت ها و حسگرهای حرارتی با هم در ارتباط هستند. المنت ها، آب را گرم می کنند و حسگرها در بخشی از وظایف خود، میزان دمای آب را کنترل می نمایند.

 

نکات مهم در نگهداری یخچال و فریزر

همه ما می دانیم که راز سالم ماندن وسایل خانه، نگهداری اصولی از آن ها است. منظور از نگهداری شامل استفاده صحیح و جلوگیری از خراب شدن وسایل است. در مورد یخچال و فریزر نیز این قانون وجود دارد. از زمان راه اندازی یخچال و فریزر، شما باید مواردی را رعایت نمایید تا عمر یخچال و فریزر طولانی شده و در طول مدت زمان استفاده از آن ها، نیاز به تعمیر یخچال و فریزر نداشته باشید:

1-   در زمان خرید، سعی کنید که از یکی از نمایندگی های یخچال و فریزر بخواهید که این کار را برای شما انجام دهند تا اگر در همان ابتدا مشکلی برای یخچال پیش آمد _ همانند روشن نشدن، سوختن بلافاصله پس از وصل شدن به برق و…_ هزینه تعویض و یا تعمیر یخچال و یا فریزر بر عهده خود نمایندگی و برند مربوطه باشد.

2-   یخچال را باید در محلی قرار دهید که نور خورشید مستقیم به آن نتابد و یا نزدیک اجاق گاز و آب گرمکن نباشد زیرا این موارد سبب گرم شدن یخچال و فریزر می شود و در نتیجه فشار زیادی به موتور یخچال وارد می شود تا بتواند فضای داخلی یخچال و فریزر را سرد کند. در این حالت احتمال خرابی و حتی سوختن آن ها افزایش خواهد شد.

3-   یخچال و فریزر را باید در محلی قرار دهید که هوا به خوبی در اطراف آن جریان داشته باشد برای این منظور، پشت یخچال که رادیاتور قرار گرفته است باید حداقل 20 سانتیمتر با دیوار و از سقف هم باید فاصله کافی برای یخچال و فریزر وجود داشته باشد.

4-   به هیچ عنوان یخچال نباید روی سطح زمین قرار گیرد و این موضوع به دو دلیل اهمیت دارد:

  • اگر بدنه یخچال برق داشته باشد و یخچال هم به زمین وصل باشد، احتمال برق گرفتگی برای کسی که نزدیک یخچال یا فریزر است وجود دارد.
  • زمان تمیز کردن یخچال و فریزر که برفک ها و یخ داخل آن ها آب می شود، این آب به زیر بدنه رفته و چون راهی برای پاک کردن آب وجود ندارد لذا پوسیدگی بدنه اتفاق خواهد افتاد.

5-   به هیچ عنوان درب یخچال و فریزر را به مدت طولانی باز نگذارید این کار سبب خارج شدن هوای سرد داخلی شده و در نتیجه موتور یخچال باید بیشتر کار کند تا فضای داخل را مجددا سرد کند. در نتیجه احتمال خرابی و نیاز به تعمیر یخچال و فریزر بیشتر خواهد شد.

6-   همیشه نوار پلاستیک دور یخچال و محل اتصال آن به بدنه را تمیز کنید تا قدرت آهنربایی آن بیشتر شود در غیر این صورت پس از مدتی، این نوار پلاستیکی نمی تواند درب را بسته نگه دارد و تعمیرکار یخچال و فریزر تنها  راه را تعویض این نوار می داند.

اشتباهات رایج در استفاده از یخچال و فریزر

متاسفانه برخی از افراد، عادات اشتباهی در استفاده از یخچال و فریزر دارند که سبب خرابی و نیاز به تعمیر یخچال و یا فریزر می گردد و از آنجایی که آگاهی از این اشتباهات برای جلوگیری از رخ دادن آن ها اهمیت زیادی دارد، لذا در ادامه قسمت قبل، ما در این مقاله نیز تصمیم گرفتیم که بیشتر پیرامون این موضوع بحث نماییم:

1- باز گذاشتن درب یخچال به مدت طولانی

متاسفانه این اتفاق بیشتر بین خانم ها و بچه های خانواده دیده می شود که قبل از این که تصمیم بگیرند چه چیزی می خواهند و بعد درب یخچال را باز کنند، ابتدا درب یخچال را با نموده و سپس شروع به فکر کردن می کنند. این عمل باعث می شود که هوای سرد از داخل یخچال یا فریزر خارج شده و هوای گرم وارد فضای داخلی ان ها می شود لذا پس از بستن درب، یخچال یا فریزر باید بیشتر کار کند تا مجددا هوای داخلی را سرد کند در زمان تعمیر یخچال یا فریزر، اگر این اشتباه را مرتکب شده اید حتما به تعمیرکار یخچال اطلاع دهید.

2- دیر گذاشتن مواد غذایی داخل یخچال

در مقاله قبل بیان کردیم که باید مواد غذایی را زمانی به یخچال یا فریزر انتقال دهید که خنک شده اند ولی از طرف دیگر هم نباید دیر اقدام به این عمل نمود زیرا اگر مواد غذایی پخته شده دیر داخل یخچال بروند در اثر هوای گرم منزل خراب شده و مستعد ورود کپک ها می شود که در صورت ورود به یخچال یا فریزر، کپک ها نیز وارد فضای یخچال می شوند.

3- انجماد دیر مواد غذایی

برای توضیح این مورد از یک مثال استفاده می کنیم. برای مثال شما گوشتی را خریداری نموده اید و داخل یخچال گذاشته اید حال بعد از چند روز تصمیم می گیرد که برای نگهداری طولانی مدت آن را داخل فریزر بگذارید این کار بسیار غلط است زیرا گوشتی که چند روز داخل یخچال باشد احتمال رشد میکروب بر روی آن زیاد است.

4- دیر تمیز کردن یخچال

برخی افراد یخچال یا فریزر خود را تنها موقع خانه تکانی تمیز می کنند در حالی که اشتباه بزرگی است زیرا در طول سال یخچال و فریزر کثیف می شوند و حتی برفک آن ها زیاد می شود در نتیجه فشار زیادی به یخچال وارد می شود.

– نگهداری طولانی مدت مواد غذایی در یخچال

توجه داشته باشید که یخچال یا فریزر، انباری نیست که بخواهید مواد غذایی را به مدت طولانی در ان نگهداری کنید زیرا با این کار نه تنها خاصیت ماده غذایی از بین می رود بلکه چون بار یخچال زیاد است لذا فشار زیادی به بخچال وارد می شود و در صورت خرابی و نیاز به تعمیر یخچال و فریزر، حتما تعمیرکار یخچال در اولین نکته به شما گوشزد خواهد نمود که بار یخچال را بی دلیل زیاد نکنید.